Kontakt

Välkommen att kontakta oss på det plåtlitliga företaget som är verkliga specialister på att forma plåt med många olika tekniker.

Kundsupport

Vid beställningar, orderstatus och leveransbesked, kontakta vår kundsupport på adress order@emab.com eller telefon 0371-58 71 35.  

Annalena Svensson

Customer Service

Phone +46 (0)371-58 71 35
order@emab.com

Medarbetare

Hos oss arbetar vi i en effektiv organisation med medarbetare som service- och lösningsorienterade. Vi lovar att göra vårt yttersta – vi är ju plålitliga! 

Tomas Granstrand

Sales Manager

Phone +46 (0)371-58 71 23
Mobile +46 (0)76-146 98 56
tomas.granstrand@emab.com

Michael Johansson

Technical Sales

Phone +46 (0)371-58 71 39
Mobile +46 (0)73-705 07 15
michael.johansson@emab.com

Marcus Lang

Technical Support

Phone +46 (0)370-37 47 49
Mobile +46 (0)72-058 35 94
marcus.lang@emab.com

Nils Axelsson

Tooling

Phone +46 (0)371-58 71 31
Mobile +46 (0)70-191 48 20
nils.axelsson@emab.com

Amir Palic

Quality Manager

Phone +46 (0)371-58 71 25
Mobile +46 (0)70-732 76 31

Mikael Johansson

Production Manager

Phone +46 (0) 371 58 71 24
Mobile +46 (0) 70 766 47 00

Ann Gullbransson

CFO

Phone +46 (0)371-58 71 21
Mobile +46 (0)76-147 21 28
ann.gullbransson@emab.com

Tomas Enocson

CEO

Phone + 46 (0)371-58 71 22
Mobile +46 (0)70-649 56 25
tomas.enocson@emab.com

EMAB finns i Anderstorp

Mitt i den industritäta Gnosjöregionen hittar du EMAB Sweden AB i Anderstorp. Orten som ofta förknippas med motorsport genom motorbanan Scandinavian Raceway, där det under några årtionden i slutet av 1900-talet arrangerades bland annat tävlingar i Formel 1 och roadracing-VM. I modern tid används motorbanan mest för nationella tävlingar som STCC och SM med såväl bilar som motorcyklar. Under 2020 planeras DTM i Anderstorp.

EMAB ligger lättillgängligt utmed Götgatan i Anderstorp. Godsmottagning och godsutlämning sker via infarten från Långgatan.

 

 

 

EMAB Sweden AB
Götgatan 9
334 33 Anderstorp

EMAB Sweden AB
Box 23
334 21 Anderstorp

+ 46 (0)371-58 71 20

Måndag–fredag
07.00–16.00