Kontakt

Välkommen att kontakta oss på det plåtlitliga företaget som är verkliga specialister på att forma plåt med många olika tekniker.

Kundsupport

Vid beställningar, orderstatus och leveransbesked, kontakta vår kundsupport på adress order@emab.com eller telefon 0371-58 71 35.  

Malin Valdemarsen

Customer Service

Phone +46 (0)371-58 71 35

Mobile +46 (0)72-058 35 91

order@emab.com

Medarbetare

Hos oss arbetar vi i en effektiv organisation med medarbetare som service- och lösningsorienterade. Vi lovar att göra vårt yttersta – vi är ju plålitliga! 

Tomas Granstrand

Sales Manager

Phone +46 (0)371-58 71 23
Mobile +46 (0)76-146 98 56
tomas.granstrand@emab.com

Marcus Lang

Project Manager / Techn. Support

Phone +46 (0)370-37 47 49
Mobile +46 (0)72-058 35 94
marcus.lang@emab.com

Kim Hansen

Technical Manager

Mobile +46 (0)73-074 97 76
kim.hansen@emab.com

Nils Axelsson

Tooling

Phone +46 (0)371-58 71 31
Mobile +46 (0)70-191 48 20
nils.axelsson@emab.com

Henric Harrysson

Quality Manager

Mobile +46 (0)70-302 05 42

Magnus Andersson

Production Manager

Phone +46 (0) 371-58 71 36
Mobile +46 (0)72-058 35 93

Jan Andersson

CFO

Phone +46 (0)371-58 71 21
Mobile +46 (0)70-634 75 78
jan.andersson@emab.com

Mikael Petersson

CEO

Mobile +46 (0)72-712 65 00
mikael.petersson@emab.com

EMAB finns i Anderstorp

Mitt i den industritäta Gnosjöregionen hittar du EMAB Sweden AB i Anderstorp. Orten som ofta förknippas med motorsport genom motorbanan Scandinavian Raceway, där det under några årtionden i slutet av 1900-talet arrangerades bland annat tävlingar i Formel 1 och roadracing-VM. I modern tid används motorbanan mest för nationella tävlingar som STCC och SM med såväl bilar som motorcyklar. Under 2020 planeras DTM i Anderstorp.

EMAB ligger lättillgängligt utmed Götgatan i Anderstorp. Godsmottagning och godsutlämning sker via infarten från Långgatan.

EMAB Sweden AB
Götgatan 9
334 33 Anderstorp

EMAB Sweden AB
Box 23
334 21 Anderstorp

Måndag–fredag
07.30–16.00